KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13185410

nr 1318 5410

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 38/60, oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 6 april 2020
kl 18:01:30

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange